Na okraji
Železné Rudy

Návrh nového objektu s apartmány u Jezerního potoka je situován na okraji Železné Rudy. Velikost novostavby objektu pojímá jedno částečně podzemní podlaží, jedno nadzemní podlaží a podkroví s galerií. Objekt je navržen do tvaru „L“ s max. půdorysnými rozměry v 1S 36,7 m x 25,7 m a v 1NP a podkroví 36,7 m x 13,7 m. Rozměry v 1NP a podkroví jsou 36,7 m x 13,7 m. V 1NP je objekt uskočen a tím nad suterénem vznikne zelená střecha, která je situována z jižní strany objektu. Zelená střecha bude využita jako terasy pro apartmány v 1NP.

Privátní relaxace v srdci rezidence

Chcete si odpočinout po celodenním lyžování, túře po šumavských zákoutích, najetých kilometrech na kole nebo prostě jen od práce, dětí, povinností? Čeká na vás soukromé wellness s vodou přímo z jezerního potoka, která vás po saunování ochladí a vrátí vám sílu a energii do žil. Těšit se můžete i na vyhřívaný 10m bazén. Soukromé prostředí wellnessu a bazénu přímo v rezidenci si rychle oblíbíte. 

Koupelna

Místo, kde ráno začínáte aktivní den a večer naopak zahajujete odpočinkový rituál, si zaslouží maximální pozornost. Proto volíme obklady, dlažby a sanitu od Keramiky Soukup, nadstandardní koupelnové vybavení a možnost individuální volby doplňků i vzhledu koupelny. Vyberte si ze standardů nebo chtějte mnohem víc, např. mramor. 

Konstrukce

Konstrukční systém objektu je navržen železobetonový, s prefabrikovanými sloupy. Obvodové zdivo je výplňové ze zdícího systému Ytong v tl. 300 mm, které je zatepleno tepelnou izolací o tl. 200 mm. Dělící zdivo je tvořeno příčkami o tl. 100/150/250 mm. Potřebné překlady nad okenními a dveřními otvory jsou navrženy ze systémového řešení Ytong.

Fasáda, střecha, okna

Povrch fasády je navržen ve třech barevných a materiálových provedeních a to pomocí silikonové strukturované omítky v bílé barvě, exteriérového dřevěného obkladu z modřínu v přírodní barvě s olejovou lazurou a exteriérového obkladu z kamene v béžovo-šedé barvě.

Zastřešení nového objektu je realizováno sedlovou střechou s navrženou plechovou střešní krytinou Ruukki Classic v barvě antracit.

Okenní otvory jsou osazeny plastovými výplněmi s izolačními trojskly. Barva rámů je navržena antracit. Vstupní dveře jsou navrženy hliníkové s přerušeným tepelným mostem a izolačním trojsklem také v barvě antracit. Vnitřní dveře jsou navrženy obložkové, v provedení dýha. Vnitřní parapety jsou navrženy z plastu, v barvě dle požadavku investora. Vnější parapety jsou navrženy z poplastovaného plechu v barvě odpovídající rámu okenních a dveřních výplní.

Vytápění

V bytech je navrženo podlahové vytápění, doplněné v koupelnách a v technické místnosti otopnými tělesy. Vzhledem k vytápění objektu je obytných místnostech navržena povrchová úprava podlahy z vinylu. Ve společných místnostech (chodby, sklepy a koje) a koupelnách je podlahová krytina řešena keramickou dlažbou.

V objektu budou uvažována VZT zařízení jako podtlaková. Podtlakově budou odvětrány koupelny a WC. Dále na bude podtlakově řešeno i odvětrání digestoře v kuchyních.